İçeriğe geç
ladesbet
Slot Oyunlarında RTP Ne Demek

Slot Oyunlarında RTP Ne Demek

Slot oyunlarında RTP ne demek? slot oyunlarının açıklama kısmında RTP değeri yazmaktadır. Açılımı “Return to Player” olan bu terim “oyuncuya geri dönüş” olarak açıklanmaktadır. Her oyunda farklı bir değer içermektedir. Slot terimlerini bilme daha kazançlı bir hizmet almanızı sağlayacaktır. 

Slot Oyunlarında RTP Nasıl Hesaplanır?

Bildiğiniz üzere slotlar oyun sağlayıcı firmaları tarafından hazırlanmaktadır. Oyunlar hazırlandıktan sonra tarafsız, lisansı kurumlar tarafından test edilmektedir. Oyunların açıklamalarını ve değerlerini bu kurumlar oluşturmaktadır. RTP değeri oluşturmak için ise kurumlar oyunlarda milyonlarca spin atmaktadır. Bunun sonucunda değer oluşmaktadır. 

Slot Oyunlarında RTP Ne Demek
slot oyunları

Tarafsız, lisanslı kuruluşlar örnek olarak bir slot oyununda 1 Milyon bakiyeyi 1 Bet üzerinden spin atarak tamamlamaktadır. Bu spinler sonucunda oyunun ne kadar geri ödediği hesaplanmaktadır. Bu süreç birkaç kez tekrar edilmektedir. 

Belirlenen bu oran bir oyuncuya oyunun yapacağı geri ödeme değildir. Tüm oyuncular üzerinden hesaplanmaktadır. Bazı oyuncular bu kavramı yanlış anlamaktadır. Bir oyun size hiç ödeme yapmazken farklı bir oyuncuya ödeme yaparak RTP değerini oluşturmaktadır. 

Yüksek RTP Değerinin Avantajı

Yüksek değeri bulunan oyunların geri ödeme ihtimali yüksektir. Oyuncular az ama sık ödemeler alabilmektedir. Her oyunun değeri farklı olduğundan dolayı yüksek değerdeki oyunların riski az, oyun zevki yüksektir. Lakin bu oyunların Votalite değeri düşüktür. Yani nadir olarak ciddi ödemeler yapmaktadır. 

Netent sağlayıcısına ait Mega Joker %99 RTP, Blood Suckers ise %98 RTP değeri ile en yüksek değeri içeren oyunlardır. Popüler slot oyunu olan Sweet Bonanza ise %96 değeri içermektedir. Bu oranlar sizi şaşırmasın. Oyunların değeri ne kadar yüksek olursa olsun şansınıza göre ödeme alırsınız.